flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

«СУД І МЕДІАЦІЯ: МОЖЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

27 березня 2018, 18:49

   27 березня 2018 року у приміщенні Апеляційного суду Запорізької області Дніпропетровським регіональним відділенням Національної школи суддів України було проведено семінар на тему: “Суд і медіація: можливості та перспективи ”. Захід  організований спільно з Громадською спілкою “Українська академія медіації” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку програми (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

   На даний семінар запрошені судді Апеляційного суду Запорізької області, судді місцевих судів м. Запоріжжя та області загальної юрисдикції, судді Запорізького окружного адміністративного суду та Господарського суду Запорізької області.

   Директор регіонального відділення Олександр Мартиненко ознайомив учасників з регламентом роботи заходу, представив суддів-викладачів і подякував  керівництву Апеляційного суду Запорізької області за допомогу в організації і проведенні такого актуального і змістовного заходу.

   На початку семінару судді-викладачі Лариса Зуєва і Елла Катаєва здійснили загальний огляд  позасудової процедури медіації та інших примирних процедур, передбачених новим процесуальним законодавством України, а також зосередили увагу на істотних відмінностях медіації від процедури врегулювання спору за участю судді.

   Після перегляду презентаціної лекції, суддями-викладачами була проведена модерована дискусія, на якій слухачі мали можливість ділитися думками щодо вищезазначеної теми та отримали змістовні відповіді на запитання.

   У ході заходу учасники провели обговорення критеріїв, що можуть бути визначальними для оцінки суддею можливості вирішення справи шляхом медіації та виконали практичне завдання у групах.

   За підсумками семінару відбулося анкетування стосовно якості проведення заходу, а також судді отримали Сертифікати НШСУ.

   На завершення семінару Олександр Мартиненко побажав усім натхнення та висловив сподівання, що отримані знання та навички медіатора стануть корисними у професійній діяльності суддів.

 

Прес-центр Апеляційного суду Запорізької області